RECEPTI ZDRAVLJA

Izbornik CFS. Prednosti i štetnost kalorijskih jela restorana brze hrane

Pin
Send
Share
Send


Značajke prehrane u fast foodu. Što je važno znati?

  • 5 Što je izbornik prehrane KFC-a među nutricionistima smatran štetnim i zašto?
  • 6 KFC niskokalorični meni: specijaliteti, kalorije
  • 7 Tablica kalorija popularna jela KFC
  • Lanci restorana brze hrane KFC (Kentucky Fried Chicken - "Fried Chicken from Kentucky") više od 60 godina. Kao i McDonald's, ova mreža je poznata širom svijeta.

    Većina potrošača u našoj zemlji se hrani u KFC-u, jer je vrlo brza, praktična i što je najvažnije jeftina.

    Ali važno je zapamtiti da ova vrsta hrane nema vrlo pozitivan učinak na ljudsko tijelo. Da, dolazi do brzog zasićenja, a osim toga, također je vrlo ukusno, ali zdravstvena zaštita bi trebala biti na prvom mjestu.

    Nutricionisti ne savjetuju da se stalno jede u takvim ustanovama, to je ispunjen problemima s probavnim sustavom, možete zaraditi ozbiljne bolesti - probavne smetnje, pogoršanje gastritisa, čir na želucu.

    Važno je znati da za pravilnu probavu ne možete piti vruću hranu s hladnim napitkom, najbolje je kupiti vrući čaj ili kavu, zatim hamburger ili pržena krilca koje će vaše tijelo brzo i bezbolno probaviti.

    Zanimljiva činjenica! KFC restorani namijenjeni su jelima od piletine. Gotovo cijeli izbornik mreže sastoji se od pilećeg mesa (krila, filea, nogu).

    Čini se da je piletina jedna od najvažnijih dijetetskih namirnica, ali budite oprezni, kad kuhate, sadržaj kalorija u mesu se značajno povećava. Nemojte preopterećivati ​​svoje tijelo tako što ćete svaki dan jesti takvu hranu.

    KFC: izbornik, kalorijska jela i aktualne cijene

    Meni u takvim restoranima nije ništa drugačiji, ali ipak će svatko pronaći nešto po svom ukusu.

    Doručak (do 11.00)
    meniTežina (gram)Kalorija (kcal)Cijena (rub.)
    palačinke13920579
    cheesecakes100274107
    pojačavač174219105
    Raisera12022076
    Pržena jaja sa začinskim ujedima134229102
    Klasična kaša2549566
    Carofelle Palačinke37534
    Tost od sira8528739
    prekidač13423496
    Jutarnji boxmaster237203143
    Jutarnji twister242212123
    Veći jutarnji original269214163
    Jutarnja oštrica269205163
    Pileće noge
    meniTežina (gram)Kalorija (kcal)Cijena (rub.)
    Pileća noga (1 kom.)7623954
    Pileće noge (2 kom.)152239105
    Pileće noge (3 kom.)220239159
    Pileća krilca
    meniTežina (gram)Kalorija (kcal)Cijena (rub.)
    Krila (3 kom.)8131497
    Krila (6 kom.)162314173
    Krila (9 kom.)243314229
    Pileći file bytes
    meniTežina (gram)Kalorija (kcal)Cijena (rub.)
    Bajtovi pilećeg filea, začinjeni (mali)9426977
    Bajtovi pilećeg filea, začinjeni (srednje)134269105
    Ugrizi od piletine, začinjeni (veliki)301269231
    Bytesa Teriyaki126243118
    Pileće trake
    meniTežina (gram)Kalorija (kcal)Cijena (rub.)
    Uobičajeno 3 trake84289,5103
    Uobičajeno 6 traka168289,5195
    Uobičajeno je 9 traka252289,5249
    3 prugice84245104
    6 skinutih traka168245195
    9 skinutih traka252245249
    koš
    meniTežina (gram)Kalorija (kcal)Cijena (rub.)
    Bajtovi košarice za zabave100g / 62g / 26ml272100
    Asortiman košarica129
    Cart Star60/42/54/28/76199
    Košara od 16 oštrih krila432/120360
    Košarica duo oštra ili klasična107/153/121/111360
    Velika košara "Krila i noge"303/270/120
    Košara od 25 krila499
    Sendviči u rolama
    meniTežina (gram)Kalorija (kcal)Cijena (rub.)
    Sanders s lukom13121384
    Cheeseburger Teksaški roštilj147213105
    Roštilj je duži10123049
    pjevačica157231114
    klasik157220114
    Veći original257242193
    Veća oštrina257227193
    Sendviči s kolačima
    meniTežina (gram)Kalorija (kcal)Cijena (rub.)
    Ai Twister Cheese1025549
    Twister klasični toster191221135
    Pikantni toster Twister191208135
    Twister Texas BBQ175244139
    Twister Wedgi185269143
    Boxmaster summer234258175
    Boxmaster od originalnog tostera249252173
    Oštar toster boxmaster249260173
    Prilozi
    meniTežina (gram)Kalorija (kcal)Cijena (rub.)
    Mali pomfrit6027743
    Standardni pomfrit10027758
    Košarica je velika20027799
    salate
    meniTežina (gram)Kalorija (kcal)Cijena (rub.)
    Cezar svjetlo salate99137119
    deserti
    meniTežina (gram)Kalorija (kcal)Cijena (rub.)
    New-york sira102272121
    New York Strawberry Cheesecake121268121
    Karamel sira od New Yorka121288121
    Tamna čokolada od sira od New Yorka121284121
    Kolači s punjenjem od višnje i čokoladnim punjenjem "Hot Pie Duet trešnja i čokolada"54/72531/56758
    Sladoled
    meniTežina (gram)Kalorija (kcal)Cijena (rub.)
    Sladoled "Ljetna fantazija"12014070
    Sladoled "Ljeto"8515429
    Sladoled "Ice Dream Strawberry"14416385
    Sladoled od sladoleda14417585

    Fotografije jela izbornika KFC (KFS) 

    Korist, šteta, kalorijska jela restorana brze hrane KFS - sve je to važno znati ako često jedete u restoranu.

    Zdrava jela KFC jelovnika

    Što je dobro za doručak u KFC-u?

    Naravno, neke od najzdravijih namirnica su povrće, voće, žitarice. Neka jela u KFC-u sadrže gore navedene sastojke. Na primjer, možete jesti doručak iz KFC-a bez straha za svoje zdravlje. Uostalom, što bi moglo biti zdravije od zobene kaše za doručak s tostom i kajganom?

    No, poželjno je jesti omlet bez vekne, jer su to jednostavni ugljikohidrati. - Mnogo kalorija, ali ne i dobro. U asortimanu restorana brze hrane KFC možete doručkovati s takvim stavkama izbornika kao:

    • palačinke;

      Dva palačinka od pšeničnog brašna.

    • cheesecakes;

      Dva curd sira sa džemom koje možete izabrati.

    • kajgana;

      Sastojci: dva pržena jaja i ugrizi u hrskavom lomljenju.

    • zobeno brašno;

      Jam odabrati: jagoda ili breskva

    • jutarnji trik;

      Sastojci: prženo jaje, pileći file, pohani, salata, kriške rajčice, umak u pšeničnom kolaču.

    • Breaker;

      Sastojci: vruća lepinja, svježe prženo jaje, kriške ukusne slanine, mekani sir, umak od majoneze i umak od BBQ-a

    • palačinke od krumpira.

      Vruće palačinke od krumpira pečene u biljnom ulju.

    Takva hrana je prilično lagana, a konzumiranje jednom ili dva puta tjedno ni na koji način neće naškoditi vašem zdravlju. osoba. Doista, u 21. stoljeću. Postojao je način za zdravu prehranu, pa čak i brza hrana nastoji držati korak s modnim trendovima.

    Što je korisno uzeti za ručak iz KFC izbornika?

    Više ili manje zdrava hrana u ovom restoranu, naravno, smatra se salatom „Cezar”, Sastoji se od: kriške pilećeg filea, zelene salate, sira. Naravno, ako izvadite iz nje posebnu paštetu, onda to uopće neće biti štete. Takvu salatu možete jesti barem svaki dan.

    Uostalom, što bi moglo biti korisnije od svježih listova salate? Konvencionalnim dijetetskim jelima možemo pripisati trake i bajtove, ali prije upotrebe piletinu treba očistiti od štetne ljuske.

    Trake od pilećeg filea i nemaju toliko masti kao, na primjer, krila. Iz pića nutricionisti preporučuju: čaj i kavu bez šećera i mlijeka, mineralnu vodu.

    Zdrava večera u KFC-u

    Kao što izreka kaže: "Jedite sami doručak, dijelite ručak s prijateljem, i dajte večeru neprijatelju." Ali ako smo jako gladni i bez večere na bilo koji način, onda u restoranu KFC još uvijek možete naći hranu, nakon jela, koja neće trebati biti ranjena u krug na stadionu prije odlaska u krevet.

    Za večeru možete jesti kukuruz, popiti milkshake.po mogućnosti bez punila. Da, piće s visokim sadržajem šećera, ali bolje od piletine, pržene u ulju.

    Kakvu vrstu hrane KFC meni smatra nutricionistima štetnima i zašto?

    Svaki nutricionist smatra da je njegova dužnost štititi klijenta od hrane iz restorana brze hrane KFC. No događa se da je ovo jedino mjesto gdje osoba ima vremena za jelo.

    Glavna stvar je odabrati pravi izbornik. Ipak, ne koriste svi ove savjete. Ali znati popis jela koja su vrlo štetna za tijelo i zdravlje općenito, jednostavno je potrebno:

    • pileće noge;

      Pileće noge, kuhane prema receptu "11 bilja i začina".

    • pileća krilca;

      Pečena krilca s vrućim začinima.

    • mamci;

      Rezana piletina u vrućem i začinjenom vrućem breadingu.

    • pomfrit;

      Velike kriške pomfrita, sol.

    • sendviči.

      Sastojci: pileći file, kiseli krastavci, luk, kečap, majoneza i pecivo.

    Iz gore navedenog može se shvatiti da su najštetnija jela ona u kojima postoji misteriozno lomljenje. Uostalom, to je akumulacija svih najštetnijih što je u brzoj hrani KFC. Ovdje su prikupljeni svi štetni elementi periodnog sustava.

    A najopasnije su trans masti.koje negativno utječu na ljudsku genetiku i dovode do bolesti kao što su dijabetes, poremećaji metabolizma, ateroskleroza, koronarna bolest srca, rak, pretilost i oštećenje vida. Preporuča se ne jesti slaninu, kruh, krila. Od tih jela nema ni najmanjeg dobitka.

    Niskokalorični izbornik KFC: značajke jela, kalorija

    KFC restoran ne može se pohvaliti svojim niskokaloričnim jelovnikom, ali ipak možete pronaći nekoliko jela s malim brojem kalorija.

    1. zobena kaša (korisno, samo 94 kcal, sastavljeno od: kalij, magnezij, željezo, krom, itd.).
    2. Cezar salata (Ukupno 137 kcal, salata je bogata vitaminima B i PP, askorbinskom kiselinom, kalijem, kalcijem, fosforom).
    3. Sladoled (140 kcal, sagorijeva masti i sadrži kalcij).
    4. tornado jutro (samo 212 kcal, sadrži zelje, jaje, rajčice).
    5. veći jutarnje oštro (214 kcal, sastoji se od: rajčica, zelenila, pilećeg filea).
    6. Kukuruzni klipa (u obroku od 170 kcal, bogat vitaminima B1 i B2, kalijem, željezom, magnezijem).

    Tablica kalorija popularna jela KFC

    meniTežina (gram)Kalorija (kcal)
    Pileća noga (1 kom.)76239
    Pileće noge (2 kom.)152239
    Pileće noge (3 kom.)220239
    Krila (3 kom.)81314
    Krila (6 kom.)162314
    Krila (9 kom.)243314
    Bajtovi pilećeg filea, začinjeni (mali)94269
    Bajtovi pilećeg filea, začinjeni (srednje)134269
    Ugrizi od piletine, začinjeni (veliki)301269
    Bytesa Teriyaki127244
    3 trake izvornika84289,5
    6 traka original168289,5
    Izvornih 9 traka252289,5
    3 trake oštre84245
    6 traka oštre168245
    9 traka oštre252245

    Možete mnogo govoriti o prednostima ili štetnosti nekih jela u KFC restoranima, ali svatko mora odlučiti kako će jesti i što jesti. Prema nutricionistima, samo pažljiv odnos prema organima gastrointestinalnog trakta, pažnja prema prehrani jamči zdravlje i dug život.

    Pogledajte videozapis: Zeitgeist Moving Forward Full Movie2011 (Rujan 2022).

    Загрузка...

    Pin
    Send
    Share
    Send